Penis Büyütme Ameliyatı

Günümüzde estetik operasyonlar bayanları daha yakından ilgilendirse de erkeklerin de yakından ilgilendiği bir takım operasyonlar olabilmektedir. Penis operasyonları bu operasyonlardan bir tanesidir. Penis büyütme ameliyatı günümüzde çok sayıda erkek tarafından yapılan ve olumlu geri bildirimler alınan ameliyat türlerindendir.

Penis Büyütme Ameliyatı Hakkında

Penisin normalden kısa olduğu durumlarda birçok erkek cinsel birliktelikte sıkıntı yaşayabilmektedir. Böyle durumlarda penis büyütme ameliyatları yapılabilmektedir. Burada amaç penis boyunu olması gereken ideal seviyeye getirmektir. Cerrahi müdahaleler sonucunda penis boyunda gözle görülür bir şekilde bir büyüme yaşanmaktadır. Bu, genellikle 3-5 cm arasında olabilmektedir. Uzama süreci tamamen penisin doğal yapısı ile alakalıdır. Herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir.

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı ile penisin asıcı ve yüzeysel bağlarında gerçekleştirilecek çalışmalar sonucunda boyunda bir uzaman sağlanmaktadır. Anestezi uygulaması yapıldığı için hasta genellikle acı ya da ağrı hissetmemektedir. Ameliyat sonrasında peniste herhangi bir şekilde his kaybı yaşanmamaktadır. Ancak bu konuda uzman kişilerden destek alınması şarttır. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyat türünde de bir takım riskler bulunmaktadır. Bu riskleri en aza indirmek için doğru uzman ile çalışmak önemlidir.

Penis Büyütme Ameliyatını Kimler Olabilir?

Penis büyütme ameliyatı için 18 yaşınızı doldurmuş olmanız yeterlidir. Bu ameliyatta hastaların penis boyları ile alakalı bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Yani normal boya olan bir penise penis büyütme ameliyatı yapılamaz gibi bir durum söz konusu değildir. Penis boyundan memnun olmayan ve daha uzun ya da daha kalın görünmesini isteyen herkes bu ameliyatı olabilmektedir. Cinsel birlikteliklerde penis büyüklüğü ve kalınlığı çok önemlidir. Erkeğin kendini daha iyi ve rahat hissedebilmesi için penisinin kendine göre yeterli seviyede olduğundan emin olmak ister. Bu nedenle penis boyundan memnun olmayan her erkek bu ameliyatı yaptırabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Çeşitleri

Penis büyütmenin cerrahi olarak birçok yöntemi bulunmaktadır. Bunun en yaygın olan yöntemi penisin içerisinde bulunan damarlara yapılan müdahaledir. Bu yöntem çok sık uygulanmaktadır. Son yıllarda çok yaygın olarak yapılan ve hasta memnuniyetinin sağlandığı bir diğer yöntem de yağ enjeksiyonu şeklinde olmaktadır. Bu da birçok cerrahın uyguladığı bir yöntemdir. Hastalardan olumlu geri dönüşler alınmaktadır.

Ameliyat Sonrası

Penis büyütme ameliyatlarından sonra herhangi bir sorun olmadığı sürece hastanın bir gün hastanede yatışı yapılmaktadır. Bu süreçte hasta kısa bir süre ayağa kalkar ve normal süreç başlar. Ertesi gün tüm değerler normal ise eve gönderilir. Ameliyat sonrasında bir iki gün içerisinde hasta normal hayatına dönebilir. Ancak iş hayatı ve cinsel hayat için biraz süre geçmesi gerekmektedir. İş hayatı için bir süre istirahat verilir. Cinsel hayatın eski rutinine dönebilmesi için de 4-5 haftalık bir süreç geçmesi gerekmektedir. Bu süreden sonra hasta normal cinsel ilişkide bulunabilir.

Yorum yapın